ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM   |  ÜYE KAYIT

Makaleler


Varlıksal Hedeflere Yönelmek - Duygu Güner Hepimizin bildiği gibi Dünya Ana, Kibele, Büyük Okul, anlayamayacağımız kadar eski zamanlardan beri biz insanların tekamülüne büyük bir sabırla, büyük bir cefayla hizmet etmek üzere bir anlamda kendisini bu işe adamış bir varlıktır. Ancak bu varlığın da doğal olarak birtakım ihtiyaçları ve bu ihtiyaçlarının yanı sıra dayanma kapasitesinin bir sınırı vardır. Bizler ise insanlık olarak her nedense ihtiyaçlarımıza cevap veren her şeye, tekamülümüze yardımcı olan tüm unsurlara belki de elimizin altında, çok yakınımızda olduğu için kendi malımızmış gibi davranmakta onun da bazı ihtiyaçlarının olacağını göz ardı etmekte, her türlü konforumuza cevap veren unsurları çok kolay kanıksamaktayız.
» Devamı
Pozitif Düşünce - Elvan Öğüt Pozitif enerji, özden gelen insani ögeleri harekete geçirici bir tesire sahiptir. İnsan, pozitif ve negatif arasında sürekli gidip gelmekte olan bir varlıktır. Pozitif ve negatif dengesi bir okul olan dünya gezegeninin şu anki eğitim metodundan kaynaklanmaktadır. Sistem düalite üzerine kurulmuştur. Kötü olanı yaşayarak veya gözlemleyerek iyi olanın değerini öğreniyoruz. Pozitif, insanın ruhsal yanını, negatif ise dünya gezegenini, maddeyi ve fizik dünyayı temsil etmektedir. Dünyaya enkarne olduktan sonra artık dünya yasalarına, fizik yasalara tabiyizdir.
» Devamı
Jeofiziğimiz Değişiyor - Laura Lee Zaman size de gittikçe hızlanıyor gibi geliyor mu? Uyku düzeninizde ve rüyalarınızda sürekli deliksiz uyku periyotlarının ardından etkin ve canlı rüya periyotlarının gelmesi gibi değişimler fark ediyor musunuz? Duygularınız ve ilişkileriniz daha da yoğunlaştı mı? Deja vu sıradan bir deneyim haline mi geldi? Peki ya bazı şeylerin artık bir biçimde farklı olduğuna dair o belirsiz his? Bunları sadece hayal etmediğinizi keşfettiğinizde, siz de benim kadar mutlu olabilirsiniz. Yalnız değilsiniz. Ve bu deneyimler için çok gerçek kanıtlar var.
» Devamı
Beşeri ve Kozmik Sikluslar: İçimizdeki Devir ve Nesiller - James T. Belderis Felsefenin en önemli sorunlarından bir tanesi devirsel tekamülün evrenselliğidir. Bu demektir ki, kozmosun siklusları bizimle birlikte yansımakta; yani hepimiz sonsuzluğun zerreleriyiz, muntazam devirlerle var olmakta, her seferinde potansiyelimizin daha çoğunu geliştirmekte ve gerçek vatanımıza dönmekteyiz. Kuşkusuz, pek çok kimse bu görüşü kabul etmekte zorlanır. Kozmik sikluslar, evrenin gelişimi , yıldızların ve gezegenlerin hareketleri ile ilgilidir; bütün bunların tekamülü bizim tekamülümüze nasıl yansır?
» Devamı
Ruhsal Tebliğler ve Sevgi - Oya Timurdoğan Dünya okulunda eğitim gören tüm varlıklar için ruhsal tebliğler her zaman bilgi kaynağı olmuştur. Ruhsal tebliğlerin bir ortak özelliği, farklı zaman ve mekanlarda o zaman ve mekanın özelliklerine, durumuna uygun bilgiler aktarmasıdır. Bir diğer ortak özellik de farklı zaman ve mekanlarda alınan bilginin ya birbirini tamamlayıcı ya da birbirine destek olucu tarzının söz konusu olmasıdır. Ancak bu türlü bilgiler bizim için güvenilir ve başvurabileceğimiz bilgilerdir. Bilgiye güvenilirlik konusunda bu özellik bize rehber olmalıdır.
» Devamı
Genetik Kalıtım - Neslihan Parlak 6 Şubat 2002 tarihli Hürriyet gazetesinin arka sayfasındaki “AIDS’e Meydana Okuyan İngiliz Köyü” başlıklı yazı dikkatlerimizi genetiğin önemine çekti. Haberde, 1665 yılında vebaya çok sayıda kurban veren İngiltere’nin Derbyshire kentinin Eyam köyü halkında oluşan genetik mutasyonun, AIDS’e neden olan HIV virüsüne karşı da mucizevi bir direnç yarattığı yazıyordu. 17. yüzyıldaki salgında köyün yaklaşık üçte ikisi vebaya kurban giderken diğerleri hastalığı yener.
» Devamı
Olayları Niçin Yaşarız - Nihan Yazıcı Ruh varlığının sonsuz gelişim sürecinde, dünya hayatı, bu sürecin önemli halkalarından bir tanesini oluşturmaktadır. Bu nedenle yaşadığımız hayatın nasıl bir mekanizmayla işlediğini bilmek biz insanlık için çok büyük önem taşır. En incesinden en kaba seviyelisine kadar bizlerin tekamülü ruhun ve maddenin biraraya gelişiyle gerçekleşir. Dünya hayatı ikili bir sistem içinde bulunuyor. Biz bu yasaya Düalite adını veriyoruz. Düalite yasası Adem ve Havva’yla sembolize edilen bir yasadır.
» Devamı
Faaliyet Bir Bütündür - Reşat Güner Evreni hangi yönüyle ele alırsak alalım, belirli bir amaç için biraraya gelmiş çeşitli fonksiyonlarda organize birimlerden oluşmuş sistemler görürüz. Bu düzeni basit ve somut örneklerle açıklamak bize anlayış kolaylığı sağlayacaktır. Örneğin bir otomobili ele alalım. Otomobilin üretiliş maksadı nedir? Bir yerden bir yere seri bir şekilde gidebilmek, yani çeşitli mekanlar arasında normal insan gücüyle gidilemeyecek süratte yol alarak gitmek. Bir otomobil binlerce parçadan meydana gelse de bunları temel olarak dört grupta toplayabiliriz:
» Devamı
Ölümden Sonra İletişimin Gerçekliği ve Tekrarlanabilirliği - Gary E. R. Schwartz, Linda G. S. Russek, Lonnie A. Nelson ve Christopher Barentsen Yakınlarını kaybetmiş olan birisi için birkaç medyom Ölümden Sonra İletişime (ÖSİ) geçmeye kalkışsa, acaba doğru ve tekrarlanabilir ÖSİ bilgisi elde edilebilir mi? Ölümden Sonra İletişim amacıyla yapılan araştırmalar için çok yetenekli beş medyom, İnsan Enerji Sistemleri Laboratuvarına getirildi. Medyomların hiçbirinin tanımadığı ve geçtiğimiz on yıl içinde altı yakınını kaybeden Arizonalı bir kadın, denek (süje) olarak çalışmalara katkıda bulundu. Ölen yakınları hakkında deneyden önce ayrıntılı soru-cevap formlarını doldurdu.
» Devamı
Devre Sonu ve Yeni Çağ - Paul Brunton Yıkılan ve doğan uygarlık evreleri bir süre için yan yana bulunurlar. Bundan doğan çatışma ciddi bir kargaşa ve kriz durumunu ortaya çıkartır, bugün var olan böyle bir durumdur. Eski bir ideolojide kalmak isteyen bireyler ile kendi dünyasal çıkarlarını genel iyiliğe feda etmeyi reddeden gruplar, bir çağın çöküşünü ve yeni bir çağın başlamasını gösteren bir geçiş döneminden geçtiğimizi görmezler ya da görmeyi istemezler. Bu körlük, evrimin sürmesini engellemez.
» Devamı
Kozmik Bütünlüğün Ruhsal Hücreleriyiz İnsanoğlunun da gözlemlediği, bazen de çevresinde olup biten çelişkileri tecrübe ettiği bir dönem yaşıyor dünya. Çok sayıda karışıklık mevcut. Işıktan gelen birçok bilgi aracılığıyla, bizlere Bütün Varlıkların Tek’in, Bütünselliğin bir parçası olduğu öğretildi. Ama bazılarımıza göre böyle bir bilgi çok mantık dışı gelmektedir, çünkü o kadar çok savaş ve yıkım var ki. Yine de tüm evrenler, gezegenler ve insanlar bir bütünün içinde yer almaktadır:
» Devamı
Varlığın Birliği - Oya Timurdoğan Tarih boyunca gözlerimizin önüne serilen, varlıksal gelişim için aktarılan bilginin bir ve aynı oluşudur. Ancak özde bir olan bu bilgi yolunda ilerleyen varlıklar, bir süre sonra bu yoldaki kuralları dejenere etmişler, saptırmışlar ve özlerindeki o bilgiyi iyice kat kat bohçalar altına gömmüşlerdir. O kadar özünden sapmış kurallara önem verilmiş ki, sonunda varlıklar bu kurallara isyan edip içselliğe dönüşü reddeder duruma gelmişlerdir. Çünkü insanlara bağnaz birtakım ayırımcı kurallar sunulmuştur. Böylece tarih tekrarlamaya doğru yönelmiştir
» Devamı
Sezgilerimiz Ruhsallığın Bize Uzanan Elleridir - Elvan Öğüt Hayatımızın belli anlarında zihnimizde yankılanan, bize kendisini duyurmaya çalışan bir sesle karşılaşırız. Bu ses de neyin nesi, diye sorarız kendimize. Bazılarımız bu sesin hayatımıza karışmasını istemeyiz ve elimizin tersi ile onu iteriz. Çoğumuz böylesi bir sesin varlığını fark bile etmeyiz. Öylesine ciddi işlerle meşgulüzdür ki, o ses bu ciddi işlerin yanında çok küçük, belirsiz ve yabancı kalır bize.
» Devamı
Hayat ve Enkarnasyon - Cengiz Çevre Hayatımızı anlayabilmek, yorumlayabilmek ve neden yaşadığımızı fark edebilmek hepimiz için önem taşır. Zira hayat'la kastedilenin yalnızca beslenmek, uyumak, mesleklerde çalışmak olmadığını idrak etmek gerekiyor. Onlar hayatın zorunlu bir parçasıdır fakat hepsi değildir. Zaten hayat da sadece göründüğü gibi değildir. Onun görünmeyen yönü de mevcut olup bizi besleyen ve ayakta tutan tarafı da orasıdır. O halde hayat acaba hepimiz için neleri içermektedir? Hayatın anlamına varabilmemiz için bizlere verilen bilgileri de hazmetmek zorundayız.
» Devamı
İleriye Uzanan Yol - Dilys Gater Tek arzuları bize ruhsal yolumuzda yardım etmek olan her çeşitten görünmeyen varlıkla; ruhlar, melekler ve rehberlerle çevrili olduğumuzdan kendimizi bu hayatta çaresiz kalmış veya yalnız hissetmeye hiç gerek yoktur. Tavsiye, rehberlik, bilgelik, hakikat ve her şey hakkında ihtiyaç duyduğumuz, maddi dünyayla başa çıkmamızı mümkün kılacak uygulanabilir yardım da dahil olmak üzere bütün bilgi eğer bizler sadece kulaklarımızı, gözlerimizi ve zihinlerimizi ona açmayı istiyorsak, kolayca ulaşılabilir durumdadır.
» Devamı
KAYIT OLUN
Etkinliklerimizden haberdar olmak için mail adresinizi giriniz.


Haberler & Duyurular

15 Ekim 2016'da başlayacak olan "İRAD Kendini Bilmek Seminer"lerimiz Cumartesi günleri saat 15:00'de gerçekleşecektir.
» Devamı

06 Ekim 2016'da başlayacak olan "İRAD Varlıksal Gelişim Seminer"lerimiz Perşembe günleri saat 19:00 - 21:30 arasında gerçekleşecektir.
» Devamı

Haziran ayı itibariyle taşındığımız yeni adresimizdeki ilk konferansımız Sn. Jale Eğitim Önder'in sunumuyla gerçekleşti. "Hakikat Yolunda Rehberlik" isimli konferansımıza yaklaşık 65 misafirimiz katıldı.
» Devamı

Açık Adres Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz
» Devamı